Jaunimo centras Mes | Projektai
15044
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15044,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16208,elementor-page elementor-page-15044

Projektai

Pakeliui į rytojų

Naujosios Vilnios atvira jaunimo erdvė vykdo Atvirų jaunimo erdvių projektą „Pakeliui į rytojų“. Šio projekto tikslas – sudaryti jaunuoliams galimybę saugiai leisti laisvalaikį atviroje jaunimo erdvėje, ugdyti jų socialinius įgūdžius bei skatinti užsiimti prasminga veikla, stiprinti individualaus darbo metodikas, ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turintiems jaunuoliams.
Šio projekto tikslinė grupė Naujosios Vilnios jaunimas. Didžioji dalis jaunuolių, priklauso tautinėms mažumų grupėms (rusai, lenkai, baltarusiai), neretai jaunimo tarpe yra įsišakniję stereotipai apie kitus miesto rajonus, kas skatina juos likti savoje bendruomenėje, tačiau ir joje šie jaunuoliai dažnai patiria socialinę atskirtį. Jaunuoliams būdingi elgesio ir emocijų sunkumai, pastebima socialinių įgūdžių stoka. Taip pat jaunuoliai nėra motyvuoti mokytis, dalyvauti prasmingoje veikloje, dažniausiai renkasi ne saugų laisvalaikio praleidimo būdą. Į projektą planuojama įtraukti ne mažiau negu 75 jaunuolius ir vykdyti individualų darbą su ne mažiau negu 18 jaunuolių.
Projekto rėmuose ne tik organizuosime saugų laisvalaikį ir jaunimo užimtumą atviroje jaunimo erdvėje, bet taip pat organizuosime mažiausiai 2 stovyklas, kuriose taikant neformalaus ugdymo metodus skatiname jaunuolius reflektuoti, pažinti save ir tobulėti.
Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Daugiau

Kartu pirmyn

Naujosios Vilnios atvira jaunimo erdvė vykdo darbo su jaunimu gatvėje projektą „Kartu pirmyn“. Šio projekto tiklsas – pradėti gatvės darbą, stiprinti darbuotojų komandą bei jų kompetencijas ir užtikrinti kokybišką paslaugų jaunimui teikimą Naujojoje Vilnioje.
Gatvės darbas yra veikla, kai neformalioje jaunimo aplinkoje (parkuose, kavinėse, sporto aikštynuose, klubuose ir kt. viešosiose erdvėse) siekiame užmegzti ryšį su jaunuoliais, patiriančiais socialinių sunkumų, ir pasiūlyti savo pagalbą. Paslaugos tikslas – mažinti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinę atskirtį ir didinti jo galimybes visavertiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.
Projekto įgyvendinimo metu jaunimo darbuotojų komanda kuria pasitikėjimu grįstą santykį su jaunuoliais, siūlo jiems individualias tęstines konsultacijas atsižvelgiant į jų poreikius. Esant poreikiui atlieka palaikymo ir palydėjimo funkcijas, tarpininkauja bei nukreipia pas reikiamus specialistus. Esant galimybėms ir poreikiui bendradarbiauja su jaunuolio aplinka. Į projekto veiklas planuojame įtraukti ne mažiau nei 50 jaunuolių, su ne mažiau nei 10 dirbti individualiai.
Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Daugiau

Sveikas aš

Projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą, suaugusius, vietos bendruomenę (tame tarpe ir senjorus) judėti ir būti fiziškai aktyviais bei sveikais, didinti kūno kultūros bei visapusės sveikatos stiprinimo veiklų įvairovę, prieinamumą ir atvirumą Grigiškių rajono bendruomenėje.
Į projekto veiklas jau noriai įsitraukė jaunuoliai lankantys bei sportuojantys atviroje jaunimo erdvėje „Mes patys“.
Projektas „Sveikas aš“ finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.
Daugiau

Pajudėkime drauge

2021 metais „Savas kampas“ ir „Kitas Kampas“ dalyvavo laimėtame Vilniaus miesto savivaldybės sporto projekte „Pajudėkime drauge“.

Savo lankytojams ir Naujininkų bendruomenei siūlėme daug įdomių veiklų:

1)     Stalo  futbolo ir stalo teniso turnyrus;

2)     Orientacinius žaidimus paaugliams;

3)     Šokių kovos „Just dance“ turnyrus vaikams ir jaunimui;

4)     Estafečių šventes vaikams ir jų tėvams.

Visi renginiai įvyko šiltuoju metų laiku, kai buvo puikios galimybės sportuoti ir pramogauti lauke. Atsirado daug vaikų ir jaunuolių norinčiųjų sudalyvauti ir išmėginti siūlomas veiklas, pasivaržyti turnyruose ir kartu pajudėti.

Mažiesiems labiausiai patiko linksmos estafetės, o paaugliams –  šokių kovos „Just dance“. Visiems labai patiko orientaciniai žaidimai – būtent ši veikla tapo „Kito kampo“ vizitine kortlele.

Esame patenkinti sudalyvavę šiame projekte. Bandysime ir kitąmet!

Daugiau


Vaikų dienos centrų paslauga

Vaikų dienos centro (VDC)  vizija – saugi vieta, kurioje socialinių problemų turintys vaikai gauna socialines ir ugdymo paslaugas, psichologinę, dvasinę bei materialinę pagalbą.
 
VDC misija – mažinti socialinę atskirtį ir didinti socialiai pažeidžiamų vaikų bei jų šeimų galimybes integruotis į bendruomenę, skatinti turiningai ir pilnavertiškai leisti laisvalaikį saugioje aplinkoje.
 
Centro veiklos tikslas – sudaryti sąlygas vaikams ir jaunimui ugdyti, stiprinti gebėjimus ir galimybes savarankiškai spręsti savo socialines problemas, palaikyti socialinius ryšius su visuomene, padėti įveikti socialinę atskirtį, bei turiningai leisti laisvalaikį.

Tikslui įgyvendinti keliami šie veiklos uždaviniai:

1. Teikti informaciją ir konsultuoti VDC lankytojus ir  jų tėvus apie teikiamas paslaugas.

2. Plėtoti socialinių paslaugų įvairovę, užtikrinti jų prieinamumą ir tęstinumą.

3. Išlaikyti vaikų dienos centro veiklos tęstinumą ir stabilumą.

4. Planingai organizuoti vaikų dienos centro veiklą, užtikrinant, kad visiems lankytojams

būtų suteikiama reikalinga konsultacinė, psichosocialinė ir kita pagalba.
 
VDC Gerosios Vilties g. patalpose teikiamos paslaugos:


Paslaugos teikiamos 14-18 metų jaunuoliams.

 
 • pagalba mokantis, pamokų ruoša;
 • laisvalaikio užimtumas;
 • dalyvavimas jvairiuose projektuose;
 • socialinių įgūdžių lavinimas per kasdienes veiklas;
 • psichologinių įgudžių ugdymas;
 • konsultavimas, informavimas, grupiniai užsiėmimai;
 • tėvų konsultavimas ir informavimas;
 • vaikų vasaros stovyklų organizavimas;
 • ekskursijos ir išvykos;
 • maitinimas.
VDC Konduktorių g. patalpose teikiamos paslaugos:

 

Paslaugos teikiamos 7-18 metų jaunuoliams.

 
 • pagalba mokantis, pamokų ruoša;
 • laisvalaikio užimtumas;
 • dalyvavimas jvairiuose projektuose;
 • socialinių įgūdžių lavinimas per kasdienes veiklas;
 • psichologinių įgudžių ugdymas;
 • konsultavimas, informavimas, grupiniai užsiėmimai;
 • tėvų konsultavimas ir informavimas;
 • vaikų vasaros stovyklų organizavimas;
 • ekskursijos ir išvykos;
 • maitinimas.