Jaunimo centras Mes | Projektai
15044
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-15044,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-7.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.3,vc_responsive,elementor-default,elementor-kit-16208

Projektai

Pakeliui į rytojų

Naujosios Vilnios atvira jaunimo erdvė vykdo Atvirų jaunimo erdvių projektą „Pakeliui į rytojų“. Šio projekto tikslas – sudaryti jaunuoliams galimybę saugiai leisti laisvalaikį atviroje jaunimo erdvėje, ugdyti jų socialinius įgūdžius bei skatinti užsiimti prasminga veikla, stiprinti individualaus darbo metodikas, ypatingą dėmesį skiriant mažiau galimybių turintiems jaunuoliams.
Šio projekto tikslinė grupė Naujosios Vilnios jaunimas. Didžioji dalis jaunuolių, priklauso tautinėms mažumų grupėms (rusai, lenkai, baltarusiai), neretai jaunimo tarpe yra įsišakniję stereotipai apie kitus miesto rajonus, kas skatina juos likti savoje bendruomenėje, tačiau ir joje šie jaunuoliai dažnai patiria socialinę atskirtį. Jaunuoliams būdingi elgesio ir emocijų sunkumai, pastebima socialinių įgūdžių stoka. Taip pat jaunuoliai nėra motyvuoti mokytis, dalyvauti prasmingoje veikloje, dažniausiai renkasi ne saugų laisvalaikio praleidimo būdą. Į projektą planuojama įtraukti ne mažiau negu 75 jaunuolius ir vykdyti individualų darbą su ne mažiau negu 18 jaunuolių.
Projekto rėmuose ne tik organizuosime saugų laisvalaikį ir jaunimo užimtumą atviroje jaunimo erdvėje, bet taip pat organizuosime mažiausiai 2 stovyklas, kuriose taikant neformalaus ugdymo metodus skatiname jaunuolius reflektuoti, pažinti save ir tobulėti.
Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Daugiau

Kartu pirmyn

Naujosios Vilnios atvira jaunimo erdvė vykdo darbo su jaunimu gatvėje projektą „Kartu pirmyn“. Šio projekto tiklsas – pradėti gatvės darbą, stiprinti darbuotojų komandą bei jų kompetencijas ir užtikrinti kokybišką paslaugų jaunimui teikimą Naujojoje Vilnioje.
Gatvės darbas yra veikla, kai neformalioje jaunimo aplinkoje (parkuose, kavinėse, sporto aikštynuose, klubuose ir kt. viešosiose erdvėse) siekiame užmegzti ryšį su jaunuoliais, patiriančiais socialinių sunkumų, ir pasiūlyti savo pagalbą. Paslaugos tikslas – mažinti jaunimo, leidžiančio laiką gatvėje, socialinę atskirtį ir didinti jo galimybes visavertiškai dalyvauti visuomenės gyvenime.
Projekto įgyvendinimo metu jaunimo darbuotojų komanda kuria pasitikėjimu grįstą santykį su jaunuoliais, siūlo jiems individualias tęstines konsultacijas atsižvelgiant į jų poreikius. Esant poreikiui atlieka palaikymo ir palydėjimo funkcijas, tarpininkauja bei nukreipia pas reikiamus specialistus. Esant galimybėms ir poreikiui bendradarbiauja su jaunuolio aplinka. Į projekto veiklas planuojame įtraukti ne mažiau nei 50 jaunuolių, su ne mažiau nei 10 dirbti individualiai.
Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.
Daugiau

Sveikas aš

Projekto tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą, suaugusius, vietos bendruomenę (tame tarpe ir senjorus) judėti ir būti fiziškai aktyviais bei sveikais, didinti kūno kultūros bei visapusės sveikatos stiprinimo veiklų įvairovę, prieinamumą ir atvirumą Grigiškių rajono bendruomenėje.
Į projekto veiklas jau noriai įsitraukė jaunuoliai lankantys bei sportuojantys atviroje jaunimo erdvėje „Mes patys“.
Projektas „Sveikas aš“ finansuojamas valstybės Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurį administruoja Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Švietimo mainų paramos fondas.
Daugiau

Pajudėkime drauge

2021 metais „Savas kampas“ ir „Kitas Kampas“ dalyvavo laimėtame Vilniaus miesto savivaldybės sporto projekte „Pajudėkime drauge“.

Savo lankytojams ir Naujininkų bendruomenei siūlėme daug įdomių veiklų:

1)     Stalo  futbolo ir stalo teniso turnyrus;

2)     Orientacinius žaidimus paaugliams;

3)     Šokių kovos „Just dance“ turnyrus vaikams ir jaunimui;

4)     Estafečių šventes vaikams ir jų tėvams.

Visi renginiai įvyko šiltuoju metų laiku, kai buvo puikios galimybės sportuoti ir pramogauti lauke. Atsirado daug vaikų ir jaunuolių norinčiųjų sudalyvauti ir išmėginti siūlomas veiklas, pasivaržyti turnyruose ir kartu pajudėti.

Mažiesiems labiausiai patiko linksmos estafetės, o paaugliams –  šokių kovos „Just dance“. Visiems labai patiko orientaciniai žaidimai – būtent ši veikla tapo „Kito kampo“ vizitine kortlele.

Esame patenkinti sudalyvavę šiame projekte. Bandysime ir kitąmet!

Daugiau

VDC (Vaikų dienos centras) Naujojoje Vilnioje

Naujosios Vilnios atviroje jaunimo erdvėje veikia Vaikų dienos centras (toliau – VDC) 14–18 metų jaunimui. Jaunuoliams nemokamai organizuojame prasmingus užsiėmimus ir suteikiame įvairią socialinę paramą. Mūsų centro specialistai taip pat ugdo jaunuolių socialinius bei emocinius įgūdžius, suteikia individualų konsultavimą rūpimais klausimais ar prisideda prie aktyvaus laisvalaikio planavimo.
Paslaugos, kurios yra teikiamos jaunimui mūsų VDC:
Informavimas ir tarpininkavimas
Jaunimo individualus konsultavimas
Kasdieninių gyvenimo įgūdžių ugdymas/palaikymas/atkūrimas
Pagalba ruošiant pamokas
Maitinimo organizavimas
Laisvalaikio organizavimas
Psichologinės pagalbos organizavimas, kitos individualios socialinės paslaugos, atsižvelgiant į vaiko poreikius (pvz., logopedo paslaugos)

Kas gali gauti VDC paslaugas?
Vilniaus mieste gyvenantys socialinę riziką patiriantys vaikai ir jų šeimos, neįgalūs vaikai ir jų šeimos, kiti vaikai (pvz., likę be tėvų globos vaikai ir jų šeimos). Mūsų VDC orientuotas į 14-18 metų jaunuolius (taip pat jaunuolius, kurie yra vyresni negu 18 metų, tačiau dar besimokantys pagal bendrojo ugdymo programą).

Už VDC veiklą atsakinga jaunimo darbuotoja Monika Kunigonytė
Tel.nr. +370 601 87 637, el.p. nv.jaunimo.erdve@gmail.com

Daugiau

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

Aktyvus – visapusiškai stiprus